Hastane Gıdalarının Kalitesi

 

Bu kısa makalede, Birleşik Krallık’taki birkaç sağlık kuruluşunda sunulan gıdalardaki yüksek kaliteyi veya eksikliğini ele alıyorum. Nanam son zamanlarda hastanede öldü ve bu aslında ailem için çok üzüldü. Popüler sağlık merkezi zararlılarından biri tarafından vuruldu ve aynı zamanda çok zayıfladı. Dayanıklılığını artırmaya yardımcı olacak iyi yiyecekler istiyordu. Elde ettiği şey aslında o kadar yetersiz ve iştah açıcıydı ki yemek yemekte zorlanıyordu.

hasta yatağı kiralama

Ailenin çok sayıda üyesinin onu daha fazla tüketmesi için takip etme çabalarına rağmen, ona tahammül edemedi ve yemeğin tadı olmadığını ve iğrenç olduğunu söyledi. Neyin dağıtıldığını gördüğümde pek çekici olmadığını itiraf etmeliyim.

Birleşik Krallık’ta, dünya çapındaki sayısız diğer ulusla karşılaştırdığınızda, sağlık merkezlerimizin standardında son derece şanslıyız. Ülkemiz gerçekten çok zengin ancak bu paranın çoğu belirli işler için boşa harcanıyor. Kuşkusuz, sağlık merkezlerimizdeki bireyler, çok daha büyük bir gıda ihtiyacını hak ediyorlar, tüketmeyi sabırsızlıkla bekleyebilecekleri yiyecek.

Aslında kısa bir süre önce Jamie Oliver’ın Birleşik Krallık’taki kolejlerde gıda standardını tam olarak nasıl iyileştirmeye çalıştığını anlatan bir program izledim. Bu çok ödüllendirici bir görev ve ayrıca iki gencin babası olarak, birçok kurumda sunulan kantin yemeklerinin kazınacak olmadığının bilincindeyim. Küçüklerimin katıldığı kolejlerde, ebeveynler bu öğünler için ödeme yapma seçeneğine sahipler ya da çocuklarını doldurulmuş bir öğle yemeği hazırlayabilirler. Reçel dolu öğle yemeği alternatifini seçiyoruz.

Sağlık tesislerinde böyle bir seçenek yoktur. Aslında nanam için bazı yiyecekler hazırlayabilmekten zevk alırdım, ki bunu daha sonra ona gittiğimde isteyebilirdim. Alanın bir miktar boya ek olarak biraz tlc ile yapmış olabileceği gibi, gerçekten de bazı temizlik maddelerini almış olacaktım.

Jamie Oliver’a bir mesaj, harika bir görev yapıyorsunuz, ancak lütfen dikkatinizi bir sonraki hastanelere çevirin!

Tony Blair’e bir mesaj, Irak’taki askerlerimizi ortadan kaldırarak nakit kaybetmeyi bırak ve kendi başının çaresine bakmaya başla!

Son günlerini geçirdiği sağlık merkezinde gıda standardı daha iyi olsaydı, nanımın kesinlikle hayatta kalacağını söylemeye çalışmıyorum. İddia etmeye çalıştığım şey, orada ne zaman harcama yapmak zorunda kalmadan önce büyük bir yöntemle desteklenmesini dilediğimdir.

Speak Your Mind

*